יצירות בבטון

אילנה אביב

כשאנו חושבים על בטון, רובנו נחשוב באופן מידי על בניינים או אתרי בנייה מאובקים. הבטון הוא אכן בראש ובראשונה חומר המשמש לבנייה. בטון עשוי מחומר מליטה,  חול, חצץ ומים. הבטון הוא אידיאלי כחומר בנייה משום שהוא עמיד ביותר, ניתן להעמיס עליו משקל גבוה והוא מתקשה מהר. הבטון משמש בדרך כלל לבניית השלד והיסודות של הבניין- קירות, רצפה, תקרה, עמודים תומכים וכו’. לרוב הבטון יהיה מחופה ומוסתר ע״י חומרים שונים- מרצפות, שיש, טיח, צבע ועוד. 

בשנות החמישים האדריכל הצרפתי פורץ הדרך לה קורוזיה החל להשתמש בבטון כפי שהוא, ללא שום חיפוי מתוך פילוסופיה שדוגלת בהצגת האמת של המבנה ושל החומר.

יצירות בטון בעיצוב פנים

בשנים האחרונות הבטון החשוף חזר אלינו, ובגדול. הטרנד נכנס לעולם עיצוב הפנים וכבש במהרה את העיצוב האורבני וכיום ניתן למצוא קירות בטון חשופים הן בבתים והן בחללים ציבוריים, מסעדות, מלונות וכו’. הבטון החשוף מוסיף ממד אווירתי לחלל- מראה שהוא תעשייתי יותר, יותר טקסטוראלי ויותר חושני. 

בטון בעיצוב

האהבה של המעצבים לבטון החשוף הובילה לכך שכיום ניתן למצוא בשוק גם אובייקטים לבית העשויים מבטון- עציצים, רהיטים, פסלים, גופי תאורה ופריטים דקורטיביים. המראה הטבעי והגולמי של הבטון משתלב בצורה הרמונית ומעניינת בפנים הבית ולכן הוא משמש כחומר גלם מושלם לפסלי קיר ולגופי תאורה.

יצירות בטון כפסלי קיר 

אילנה אביב היא פסלת ותיקה ומוכרת בעולם האמנות הישראלי. אילנה חקרה במשך שנים רבות את הבטון, דרך ניסוי וטעייה, משחק עם החומר, ערבובים שונים ועוד. ניתן לומר שבמובנים מסוימים היא המציאה אותו מחדש! אילנה פיתחה בעצמה מטון שהוא חומר כבד, חזק ומסיבי ביותר, לתרכובת של בטון אקולוגי קל דק וחזק. אילנה מפסלת פסלי קיר בבטון אקולוגי ידידותי לסביבה פסלי קיר וגופי תאורה בעבודת יד, אובייקטים בעלי ייחוד ומסתורין. בחלק מהפסלים משלבת אילנה את הבטון עם חומרים נוספים כמו למשל פיסול עם זהב, עץ, ברזל ותאורת לד. הבטון לעיתים יישאר בגוון הטבעי האפור שלו, לעיתים מעורבב עם חול למראה טבעי וארצי יותר ובמקרים מסוימים ייצבע בצבע מיוחד, שיקנה לו מראה שונה ומפתיע. החיבורים שאילנה יוצרת בעבודותיה הם בלתי צפויים ומעניקים לפסלים ערכים קונספטואליים וחזותיים נוספים. המפגש בין הקטבים- הקל והכבד, המוצק והאוורירי, היומיומי והנשגב הופכים את הפסלים של אילנה למרגשים ומרשימים באופן מיוחד. 

שימוש בבטון בעיצוב

למשל פסל קיר מדרגות זהב בתוך בטון אפור, עבודה אשר משלבת שני חומרים שלכאורה לא מתאימים ולקוחים מעולמות שונים לחלוטין- בטון וזהב. בעבודה זו ניתן לראות איך השילוב המיוחד הזה עובד באופן כה מיוחד ומייצר אווירה אלגנטית, יוקרתית ומהפנטת. תופתעו לדעת שהבטון כה קל, שניתן לתלות את העבודה על בורג אחד!

עבודותיה של אילנה אינן נעשות בתבניות אלא ביד, מה שאומר שכל עבודה היא one piece. אילנה עובדת בתיאום מול לקוחותיה והעבודות יעשו בהשראת החלל שאליו הן מיועדות. הפרופורציות, הצורניות, הצבעוניות יעשו בהתאם לרצונות הלקוח ודרישות החלל. 

אילנה אביב עבודות בטון

אם אתם מחפשים אמנות ישראלית למכירה, יצירה שתהפוך את החלל שלכם למיוחד ואלגנטי ושתוכלו גם לקחת חלק בהחלטות בעת יצירת העבודה,  היצירות של אילנה אביב הן בדיוק בשבילכם!

לפרטים אנא צרו קשר בטלפון 052-4743374 או שלחו פניה דרך האתר