איך משלבים אמנות בבית?

אילנה אביב

אחרי שבחרתם צבע לקיר, תאורה, רהיטים והחלטתם איך למקם את הפריטים בחלל, הגיע השלב הכי מעניין וכייפי בתהליך של עיצוב החדר- קניית אמנות לבית, בחירת יצירות אמנות שיבטאו באופן המדויק ביותר אתכם ואת האופן שבו אתם מעוניינים שמי שנמצא בחלל יחוש וייתנו לבית את האופי הייחודי שלו. זו בהחלט עשויה להיות בחירה לא פשוטה ויש לקחת בחשבון פרמטרים שונים כאשר ניגשים לתהליך הזה.

אם בעבר, נוכחות של אמנות בבית הייתה מנת חלקם של אנשים מאד מסוימים אשר חיים בבתי פאר עצומים, המצב כיום מאד השתנה. רכישה של אמנות הפכה לנגישה יותר בזכות מספר סיבות- פתיחתן של גלריות פיזיות וברחבי הרשת אשר מתמקדות במכירת אמנות לקהל הרחב במחירים נגישים, הפתיחות והרצון של הקהל לשלב פריטי אומנות בבית אשר אינם בהכרח פונקציונליים שיכתיבו את הטון האווירתי של הבית, התפתחויות טכנולוגיות בתחום אשר מאפשרות ייצור של פריטי אמנות בהליכים מהירים וזולים יותר והמעבר של אומנים רבים למכור את יצירותיהם ישירות ללקוח ללא תיווך של גלריה, מה שכמובן מוזיל את התהליך והופך אותו לאישי יותר ופחות מורכב.

לשלב אומנות בבית

אמנות לבית כוללת ציורים, צילומים, פסלי קיר, פסלים דקורטיביים, גופי תאורה מיוחדים ועוד. ברוב המקרים מומלץ יהיה לבחור ראשית יצירה אחת מרכזית ובעלת נוכחות, ובמידת הרצון והצורך להתאים לה יצירות קטנות נוספות. תהליך האוצרות הביתי שלכם יכול להיות כה מהנה ולתת לכם הזדמנות לשקף את עצמכם ואת שאר בני הבית דרך החפצים השונים. בין אם מדובר בדירת סטודיו קטנה במרכז העיר או בבית רחב ידיים במושב, או בין אם מדובר באובייקטים על הקיר או פסלים דקורטיביים לסלון, שילוב של אמנות לבית היא בגדר מאסט ותהפוך את חווית השהייה שלכם בבית לנעימה ומעניינת יותר.

מה עלינו לשאול את עצמינו שאנו ניגשים לבחור אמנות לבית

בעת בחירת יצירת אמנות לבית, הדבר הראשון שעלינו לשאול את עצמינו הוא- האם נשמח לפגוש את היצירה הזו מדי יום, מספר פעמים ביום. ישנן יצירות אמנות רבות שיכולות להיות מרהיבות, מרשימות, מסקרנות אבל נוכחותן בבית יכולה להעמיס, להעיק ולהימאס די מהר. שאלה חשובה נוספת היא כיצד היצירה תשתלב בחלל- התאמתה הצבעונית, מיקומה והפרופורציות שלה ביחס לגודל החלל. אחד הדברים העיקריים שרובנו נעדיף להימנע ממנו הוא יצירת חלל עמוס מדי שלאורך זמן יגרום לנו   להרגיש אי נוחות ועדיף לעשות בחירות מדויקות ונכונות כדי שתהיה בחלל תחושה של הרמוניה ונעימות.

עבודותיה של אילנה אביב- פסלים מרהיבים לבית

אילנה אביב, פסלת ותיקה בישראל, יוצרת בתהליכים ידניים מורכבים פסלי קיר וגופי תאורה מיוחדים מחומרים טבעיים ואף פסלים בבטון עם זהב. מה שמיוחד כל כך בתהליך העבודה של אילנה הוא שהיא יוצרת את עבודותיה בהתאמה ללקוח ולחלל. אילנה משוחחת עם לקוחותיה ומזקקת את רצונותיהם ותחושותיהם לפסלי הקיר המרהיבים שלה. אפשרות נוספת היא להגיע לסטודיו של אילנה ולבחור יצירה מבין יצירותיה הרבות אשר מתאימה לביתכם.

פיסול עם זהב לבית

פסליה של אילנה עשויים מבטון אקולוגי קל משקל, ולעיתים היא משלבת אותו עם חומרים נוספים או עם תאורה. למשל בפסל קיר בטון אפור עם ברזלים וחריץ מוזהב שילוב של בטון, חוטי ברזל, זרדים וזהב הינו שילוב לא צפוי של חומרים. נוכחותם אחד לצד השני באובייקט גורמת לכל אחד מהם לבלוט ויחד עם זאת הם מאירים ומחמיאים אחד לשני. מצד אחד הבטון והברזל המחוספסים והכבדים, הזרדים העדינים וכביכול פשוטים, והאלמנט המוזהב שמנצנץ באלגנטיות- כל אלה יחד יוצרים פסל קיר ייחודי ובעל נוכחות אשר ייתן אמירה של עוצמה ויוקרה בסלון שלכם.

בפסל קיר בטון אפור עם ברזלים וחריץ מוזהב-

לאילנה יש יצירות רבות, מושקעות, ייחודיות ומרהיבות אשר עשויות להתאים בדיוק לכם, וכן אתם מוזמנים ליצור איתה קשר ולתאם שיחה שבה תוכלו לדבר על פסל שייעשה בהתאמה אישית במיוחד בשבילכם. לפרטים